Çikolatalı Martini Tarifi

[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Çikolatalı Martini Tarifi ile mutsuz olacak birine henüz rastlamadım. Martini’nin yumuşak içimine bir de çikolata eklendiğini hayal edebiliyor musunuz? Buyrunuz tarifi şöyle;

Malzemeler
4 adet çikolatalı wafer gofret
Buz
Çikolata sosu
1 çay bardağı çikolatalı süt
1 çay bardağı fındık vodka
Yarım çay bardağı çikolatalı kokteyl şurubu

Yapılışı
Wafer gofretleri buzdolabı poşetine koyup kırıntı haline getirin.
Çikolata sosunu bir tabağa alıp kırıntı haline gelen gofretleri şurubun üzerine dökün.
Martini bardaklarının ağzını çikolata soslu ve kırıntılı karışma bulayın (bardakların ağzı iyice bulanana kadar işleme devam edin).
Martini bardaklarının içine çikolata sosu sıkın ve bardakları buzdolabında bekletin (bardağın iç kenarlarına şekilli olacak şekilde sıkarsanız, gayet güzel bir görünüm elde edersiniz).
Bir karıştırıcı içinde buz, çikolatalı süt, fındık vodka ve çikolata şurubunu iyice sallayarak karıştırın.
Karıştırıcının içindeki buzları ayırarak martiniyi bardaklara alıp servis edin.

Çikolatalı Martini Tarifi’nin tadını ve güzelliğini nasıl anlatsam şaşırmış durumdayım şu anda. Çikolata sevenler şu anda muhtemelen bu yazdıklarımı okulamayı bırakıp tarife gömüldü ve yapmaya başladı bile. Çikolata ve fındık vodka ikilisini hayal edin. Sonra bu ikiliye biraz daha çikolata ve hatta biraz daha çikolata eklediğinizi düşünün. Sonra bu çikolatalı martiniden yudumlarken ağzınıza çikolatalı gofret kıtırlarının geldiğini de hayal edebiliyorsanız, işte tamam!

Çikolataya doyacağınız ve enerji depolayacağınız bir tarif. Sıkı bir yemek yedikten sonra içmeyi denerseniz, birazcık mide bulandırıcı olabiliyor. Mümkünse hafif bir yemek üstüne tüketin. Gayet şekerli bir içki, ‘Kız içkisi bu yeaaa!’ diyen cinsiyetçi arkadaşlara öncelikle cinsiyetçiliğin yanlışlığını hatırlatıyor, vodka miktarını damak zevklerine göre arttırmalarını öneriyorum.

Çikolatalı Martini Tarifi 2 kişilik ancak malzemeleri arttırıp arkadaşlarınızla geçireceğiniz güzel bir akşamda pek tabi servis edebilirsiniz. Yok bu sunum bana yetmedi derseniz, martini bardaklarının kenarına minik çilekler yerleştirip içkiye renk katmak da elinizde. Beyaz çikolata sosu da kullanabilirsiniz, tamamen keyfinize kalmış.

Yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir tarif Çikolatalı Martini Tarifi. Genelde bu tarz içkiler hep deneme ile bulunmuş, pek çok malzemenin karışımıyla gerçekten kötü tatlar da elde edilmiştir. Tecrübe ettim biliyorum. Meyveli yoğurt ile bile denemişliğim vardır. Ama olmuyor 🙂 Görüntüsü şık, tadı zaten leziz bu tarifimizi afiyetle ve neşeyle tüketin!

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen